SK Babí : TJ Velké Poříčí

SK Babí : TJ Velké Poříčí (2:3)

Poslední zápas sezóny jsme přijeli odehrát na nepříjemnou půdu SK Babí. Zápas i celkové umístění jsme měli částečně ve svých rukách, při případné výhře jsme si mohli zajistit 3. místo a při případném zaváhání Deštného jsme mohli poskočit dokonce na druhé místo. Od začátku jsme v zápasu dominovali, naše snaha o gól se přetavila až v 24. minutě, když příležitost zakončil Jewan Mustafa. Bohužel prakticky celý první poločas dohrával se zraněním, které ho ovlivňovalo v pohybu, František Soldán. Počtová nevýhoda se začala vyvažovat zhruba 20 minut před poločasem, navíc našimi chybami jsme soupeři nabídli i gól, který využil soupeřův útočník. Do kabin jsme šli za stavu 1:1.

Po prvním poločasu jsme měli k dispozici na střídání už i kluky z dorostu, kteří přijeli po úspěšném posledním zápasu na domácí půdě, kde vyhráli 2:0. Do druhé půle jsme nastoupili opět dobře. Po jednom z našich útoků fauloval domací obránce Sona. Penaltový zákrok proměnil sám Son a zvýšil náskok na 1:2. Nepovolovali jsme a další gól přidal opět Son z pravé strany na zadní tyč. V 58. minutě jsme tedy vedli 1:3. Ke konci jsme dovolili soupeři několik šancí, ale skvělými zákroky, které vytáhl Pavel Bryksi, jsme udrželi skóre 1:3. Soupeř skóroval až v 87. minutě a další šance nevyužil, proto zápas skončil 2:3 pro Velké Poříčí. 3. místo jsme tedy měli jisté a čekali jsme na výsledek zápasu Hejtmánkovice : Deštné.

Po zápase jsme se přesunuli na rozlučku do Poříče. V průběhu jsme sledovali výsledky zápasů, bohužel Deštné po poločasu vedlo 2:1, což znamenalo, že bychom skončili i tak na hezké 3. příčce. Nakonec tým Hejtmánkovic vstřelil 2 góly a zremizoval utkání s Deštným, což nás posunulo na 2. místo v soutěži!

Sestava: Pavel Bryksi – Ondřej Lokvenc, Michal Flaška, Tomáš Taufman, František Soldán, Tomáš Marek, Michal Šima, Lukáš Vrátný, Martin Myška, Son Nguyen Van, Jewan Mustafa – Tomáš Škripko, Matěj Khun, Filip Vlček, Stanislav Hornych