Přátelská utkání Jaro 2023

Přípravné utkání Jaro 2023

TJ Velké Poříčí : Mladé Buky (3:0)

První jarní zápas jsme odehráli na umělé trávě v Trutnově kam si nás pozval tým Mladých Buků, který hraje o postupové příčky v trutnovském okresní přeboru. Na zápas jsme nakonec odcestovali pouze s 12 hráči. Pro nás dosud neznámý soupeř v prvních minutách držel míč ve své moci, ale hrozil pouze po dlouhých nákopech, která naše mladá obrana hravě zvládala likvidovat. Postupem času jsme se do hry začali dostávat a hrozili jsme hlavně my. Ke konci poločasu přinesla souhra po pravé straně první gól, který vsítil Lukáš Vrátný. V druhém poločasu jsme upravili formaci a soupeř nevěděl co s námi dělat. Golové šance jsme si vytvářeli pouze my. Nakonec jsme přidali ,,pouze“ 2 góly. Za zmínku stojí především lob Michala Šimy z velkého vápna. Na úvod skvěle odpracované utkání s velice dobrým výsledkem.

Sestava: Pavel Bryksi, Tomáš Taufman, Štěpán Hornych, Martin Myška, Tomáš Marek, Lukáš Vrátný, Michal Šima, Son Nguyen Van, Jewan Mustafa, Filip Vlček, Tomáš Škripko, Adam Rosecký

TJ Velké Poříčí : AFK Hronov (1:2)

Proti Hronovu nás čekal naprasto jiný zápas než proti Mladým Bukům. Věděli jsme o kvalitě a zkušenostech hráčů soupeře, který si opět vypůjčil na zkoušku i hráče z jiných týmů. Pro tento zápas jsme museli změnit herní styl na defenzivní s vysokým herním tempem a důrazným přístupem. Většinu poločasu jsme dokázali udržet hráče soupeře od našeho vápna, spupeři jsme dovolili větší šanci jen po naší chybě, kterou ale zachránil Jewan Mustafa na brankové čáře. Poločas byl 0:0. Do druhého poločasu jsme vztoupili ještě ve větším tempu, snažili jsme více držet míč a hrozili jsme z rychlých náběhů. Jeden se nám povedl zúročit a vedli jsme po krásné střele Sona. Ke konci zápasů nás soupeř zatlačil a ze špatně pokrytého rohu jsme inkasovali. Zdálo se, že zápas skončí remízou, ale poslední dlouhý balón Hronova, který jsme zbytečně ztratili, se dostal k rychlému útočníkovy, který sám proti našemu brankáři nezaváhal. I přesto, že jsme prohráli tak jsme s naším omlazeným týmem předvedli kvalitní zodpovědný výkon, za který se proti týmu z krajské B. třídy, který přijel v nejsilnější možné sestavě, nemáme za co stydět.

Sestava: Pavel Bryksi, Michal Flaška, Tomáš Taufman, Viktor Plšek, Štěpán Hornych, Tomáš Marek, Lukáš Vrátný, Michal Šima, Son Nguyen Van, Jewan Mustafa, Filip Vlček, Tomáš Škripko, Ondřej Tluk, David Krombholz, Tomáš Hornych

TJ Velké Poříčí : Jiskra Machov (1:2)

Poslední přípravný jsme sehráli s Machovem na UMT v Novém Městě za krásného slunečného počasí. Sestava byla bohužel opět dosti zúžená vinou nemocí, která se nám bohužel také nevyhla. Debut v základní sestavě si odbylo několik dorostenců, kteří příkladně trénují a pracují na sobě. Věkový průměr základní sestavy byl 22 let. Zápas se nám celkově nepovedl. V prvním poločase jsme měli využít několik šancí, které by nám dali dostatečné výsledkový polštář. Gól se nám podařil dát až po střídání Hornychů. Štěpán Hornych, který nahradil teprve šestnáctiletého Tomáše Hornycha, úspěšným presingem donutil obránce k chybě a samostatným nájezdem proti brankáři nepohrdl. Bohužel do druhého poločasu jsme nevstoupili jak jsme chtěli. Po chybě v obrané linii jsme nabídli podobnou chybu jakou udělal náš soupeř, který zakončoval do prázdné brány. Snažili jsme se i nadále hrát útočný fotbal, který nám bohužel gól nepřinesl, naopak soupeř jeden z nakopávaných balónů dokázal využít a proto jsme prohráli.

Sestava: František Soldán, Tomáš Škripko, Pavel Závoďančík, Filip Vlček, Tomáš Taufman, Štěpán Hornych, Michal Šima, Lukáš Vrátný, Tomáš Hornych, Son Nguyen Van, Matěj Khun, Tomáš Marek, Pavel Bryksi, Ondřej Tluk